3 Şubat 2016 En Çok Tercih Edilen Promosyon Ürünleri

En Çok Tercih Edilen Promosyon Ürünleri

Pek çok firma, kurumsal bir gelişim sürecine girmesini takiben reklam ve tanıtım faaliyetleri için çok önemli bütçeler ayırmaya başlarlar. Bu sayede müşteri potansiyeli olabilecek kitlelere erişmek ve kendi ürünlerinden alınmasını temin etmeyi amaçlarlar. Reklam ve tanıtım yapmanın kitle iletişim araçları başta olmak üzere pek çok farklı yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden biri olan Promosyon ürünleri sektörü, ucuz bir yatırım olması açısından ve hedef kitleyle direkt temasa imkân vermesi yönünden çok efektif olarak kullanılmaktadır.

Reklam ve tanıtımın çok farklı mecraları bulunabildiği gibi, promosyon ürünleri açısından da çok büyük farklılıklar görülmektedir. Promosyon firmaları bir yandan ucuz promosyon ürünleri imal ederek herkese hitap etme yollarını ararken diğer bir yandan farklı promosyon ürünleri tasarlayarak, sektörde fark oluşturmaya çalışmaktadırlar. Bu da promosyon ürünleri sektöründe çok fazla sayıda promosyon ürünü ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu yazımızda bu ürünlerden en fazla tercih edilenleri ifade etmeye çalışacağız.

Promosyon Kalemler

Bir promosyon ürünü dağıtarak, hedef kitleye ulaşmak isteyen firmaların en çok tercih ettiği ürünlerin başında promosyon kalemler gelmektedir. Pek çok işyerinde en çok ihtiyaç duyulan ürünlerin başında gelen kalemler, kullanışlı olmaları ve ciddi fayda sağlamaları nedeniyle kurtarıcı bir ürün kategorisindedir. Promosyon kalem fiyatları o denli değişiklik gösterir ki kuruşlarla ifade edilen fiyatlardan başlamak üzere bin liralarla alınabilecek kalemler bile bulunmaktadır. Zira önemli makamlarda bulunan kişilere çok ucuz kalem hediye etmek hiç doğru bir pazarlama stratejisi olmayacaktır. Bu konuda daha önce yazmış bulunduğumuz VIP Promosyon Ürünleri Neden Gereklidir? konulu yazımızda çok daha detaylı bilgiler verilmiş olup, sizler için fayda sağlayacağı değerlendirilmektedir.

Promosyon Baskılı Çakmaklar

Firmaların, promosyon ürünleri tercihinde en önde gelen ürünler arasında yer alan baskılı çakmaklar evlerde, ofislerde ve ceplerde bulundurulabilen ve müşterilerin ihtiyaçlarında fayda sağlayan kullanışlı yapısıyla dikkat çekmektedir. Müşterilerin en çok istediği promosyon ürünü olması ve firmanın baskı ve logosunun daha geniş alanlı çakmak yüzeyinde daha görünür bir şekilde basılmasına imkân tanıması açısından da oldukça faydalı bir ürün olmaktadır. Ucuz promosyon çakmaklar segmentinde pek çok farklı ürün bulunmakla birlikte, kaliteli promosyon çakmaklar, daha pahalı fiyatlarla üretilmektedir. Bu tip ürünlerin karar verme noktalarında bulunan üst düzey yöneticilere hediye edilmesi daha doğru bir strateji olacaktır.

Promosyon Ajanda ve Bloknotlar

Promosyon ürün sektörünün en önemli ayaklarından birini oluşturan matbaa segmenti ürünlerinden olan ajanda ve bloknotlar, ofis ve bürolarda en çok kullanılan ürünlerdendir. Kalemle birlikte çok sarf edilen bu ürünlerin promosyon olarak dağıtılması sonucunda, hedef kitleye erişim çok daha kolay olmaktadır. Bunun ilk nedeni sürekli olarak masada bulunması, çok sık kullanılması ve kullanıcıların işine yaramasıdır. Bu sayede, ajanda ve blok not üzerinde ismi bulunan firmaların tanıtımlarının sürekli yapılabilmesi imkânı bulunmaktadır. Ayrıca, insanların işine yaradığı için firmaya karşı bir minnet duygusu ile birlikte firmaya karşı bir ısınma olacağı da psikolojik olarak kanıtlanmış bir olumlu etki sağlayacaktır.

Yukarıda detayları ile anlatmaya çalıştığımız promosyon ürünleri ile ilgili pek çok farklı tercih yapılabilecektir. Bu konuda www.promosyonteam.com sitesinin incelenmesi faydalı olacaktır. Geniş ürün yelpazesi ve size özel fırsatlarla sunduğumuz kampanyalı fiyatlarımız için bizimle temas kurmanız yeterlidir.  Firma olarak promosyon ürünü dağıtmaya karar vermeden önce Promosyon Ürünleri Tercihinde Nelere Dikkat Edilmelidir? başlıklı yazımızı okumanız da sizlere fayda sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir