14 Ocak 2019 VIP Promosyona Neden Gerek Duyulur?

VIP Promosyona Neden Gerek Duyulur?

Reklam yapmak ve bu sayede hedef kitleye ulaşmak günümüz ticaret dünyasının en önemli harcama alanlarından birini oluşturmaktadır. Her gün televizyon ya da diğer kitle iletişim araçlarında yüzlercesini gördüğümüz tanıtım faaliyetleri, firmaların bütçelerine önemli bir yük getirse de vazgeçilmez olmaktadır. Medya kanalları ile yapılan reklamlar bu kadar yüksek bütçeler gerektirirken promosyon ürünleri olarak bilinen küçük hediyeli ürünler sayesinde çok daha düşük bütçelerle hedef kitleye erişmek mümkün olmaktadır.

Promosyon ürünlerinin çok rağbet görmesinin ilk nedeni fiyat avantajına sahip olmasıdır. Bu konuda yazılmış bulunan Promosyon Ürünleri Tercihinde Nelere Dikkat Edilmelidir yazımız çok daha detaylı bilgilere sahiptir ve okunması tavsiye edilmektedir. Fiyat avantajı, özellikle müşterilerine kısa yoldan ulaşmak isteyen firmaların her dönem yapacakları tanıtım faaliyetleri için kurtarıcı olmaktadır.

Diğer bir avantaj ise promosyon ürünlerinin kullanışlı olmasıdır. Hediye olarak verilen kullanışlı promosyon ürünleri, müşterilerin işine de yarayacağından sürekli olarak firma ile müşteriyi bir araya getirecektir. Bu sayede marka daha bilinir ve tanınır hale gelmektedir. Kullanışlı ve uygun fiyatlı promosyon ürünleri için www.promosyonteam.com sitesi incelenmesi halinde en uygun fiyatlar yakalanabilecektir.

Belki de bir promosyon ürününde en önemli hususlardan biri de güzel bir hediyenin de mantığında bulunan kişiye özel hediye olmasıdır. Ancak bu noktada, promosyon ürünlerinin maliyetleri nispeten artmaya başlayacağından, VIP promosyon ürünü olarak da adlandırılan daha pahalı ve üst seviye kişilere yönelik promosyon ürünleri devreye girmektedir.

VIP Promosyon Nedir? Kimlere Verilir?

Şu bilinmelidir ki, yüksek makamlarda bulunan kişiler, makamlarının taşıdığı ağırlık nedeniyle estetiğe ve kaliteye dikkat etmek zorundadırlar. Özel hayatlarında nasıl davrandıkları kimseyi ilgilendirmese de temsil ettikleri makamın ağırlığına uygun hareket etmeleri öncelikli protokol kurallarının başında gelmektedir. Bu nedenle de firmalar bu makamlardaki kişilere hediye promosyon ürünü takdim ederken bu hususlara dikkat etmek zorundadır. Örneğin, üst düzey bir makamda bulunan bir kişiye, plastik basit bir kalem hediye edilmesi hiç mantıklı olmayacağı gibi doğru da değildir.

Promosyon sektöründe, VIP Promosyon olarak adlandırılan hediyelik ürünler, fiyat olarak daha pahalıdır. Bununla birlikte, estetik uyum ve tasarımına çok daha fazla dikkat edilmiş, kaliteli yapısıyla dikkat çeken ve kişiye özel ürünlerdir. VIP ürünler, diğer promosyon ürünlerine nazaran daha az hazırlanıp düğüm noktasındaki karar mercilerine dağıtılır ve bu şekilde tanıtım ve reklam faaliyetleri yürütülür. Ürünün maliyetinden ya da en ucuz promosyon ürünleri olmasından çok, kalitesi dikkate alınır ve üst düzey yöneticilerin bu ürünleri kullanmaları arzu edilir.

VIP promosyonun kimlere verileceği konusunda size verilebilecek en önemli tüyo, hedef kitlenize sizi daha kolay ulaştıracak karar noktasındaki kişiler olacaktır. Bu kapsamda büyük şirketlerin yöneticileri, kamu kurum ve kuruluşlarında üst noktalarda çalışan görevliler, okullarda müdürler ve yardımcıları örnek olarak verilebilecektir.

Bu kişiler, önemli bir iş anlaşması ya da ihale alınacakken, son kararı verecek kişilerdir. Bu tip özel hediyeler firmanızın kurumsallığı, profesyonelliği ve belki de en önemlisi sermaye gücü hakkındaki önemli ipuçları olarak bu tarz yöneticilerin en çok dikkat ettiği hususların başında gelmektedir. Zira hem özel sektörde hem de kamu kurumlarında önemli mevkilerde bulunan isimler, kesinlikle sorunlu firmalarla bir iş yapmak istemezler. Sözünün eri olabilecek, verdiği taahhütleri harfiyen yerine getirebilecek firmalar ilk tercihleri olur. Bunun en önemli nedenlerinden biri, yoğun çalışma hayatları içerisinde bir de bu tip sorunlarla uğraşılmak istenmemesidir.

Promosyon ürünleri, sizlerin firmalarınızın tanıtımında can simidiniz olacaktır. VIP promosyon ürünler ise karar vericilerle firmanızı birleştirecek olan önemli bir faktördür. Bu nedenle de VIP ürünlere gereken önemin verilmesi ve uygun promosyonların tercih edilmesi büyük önem arz etmektedir. En Çok Tercih Edilen Promosyon Ürünleri başlıklı yazımızı tıklayarak doğru seçim yapmanız için önemli doneler elde edeceğiniz değerlendirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir